درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 8 شعبان 1439 Tuesday 24 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
سردار شریف : مسئله فلسطین  محور ایجاد وحدت میان جوامع اسلامی
1396/03/10 302

سردار شریف : مسئله فلسطین محور ایجاد وحدت میان جوامع اسلامی

رئیس ستاد انتفاضه و قدس گفت: به فضل الهی با دوراندیشی امام(ره) و تاکیدات رهبری، روز قدس هر سال با شکوه‌تر از گذشته برگزار می‌شود.

اولین نشست ستاد برنامه‌ریزی روز جهانی قدس 1396 ستاد انتفاضه و قدس با حضور مسئولین، مدیران و نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در امور فلسطین در سالن اجتماعات شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی  تبلیغات اسلامی در این نشست از روز جهانی قدس به عنوان یادگار ارزشمند و میراث راهبردی امام خمینی(ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین یاد کرد و گفت: این روز باشکوه همه ساله به فرصتی برای اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی و اعلام مواضع امت اسلامی علیه اشغالگری و ظلم به ملت فلسطین تبدیل شده است.

وی یکی از بهترین کارکردهای روز قدس را عدم به فراموشی سپردن مسئله فلسطین دانست و گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، جمهوری اسلامی ایران همواره در روز قدس پرونده مربوط به ملت مظلوم فلسطین در برابر ظلم و ستم صهیونیستهای غاصب را مورد بازخوانی قرار می‌دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی  تبلیغات اسلامی موضوع فلسطین و مقابله با اسرائیل را محور ایجاد وحدت میان جوامع اسلامی برشمرد و تصریح کرد: با وجود تمامی تهدیدات ،مخالفت‌ها و مقاومت‌ها، امروز بحمد الله اخبار فلسطین و جبهه مقاومت در سطح افکار عمومی جهانیان منتشر می‌شود و مورد تحلیل و انعکاس قرار می‌گیرد.

شریف با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی متناسب با شرایط روز در خصوص مسئله فلسطین، اظهار کرد: به رغم تلاش‌های گسترده و سناریوهای متعدد استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل در به انحراف کشاندن افکار عمومی جهانیان از جنایات صهیونیست‌ها، فلسطین همچنان مسئله محوری جهان اسلام است. وی با بیان اینکه به فضل الهی با ژرف نگری و دور اندیشی امام خمینی(ره) و هدایت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) روز قدس هر سال باشکوه تر از گذشته برگزارمی‌شود، لزوم برقراری تعاملات و هماهنگی‌های هر چه بیشتر سازمان‌ها، نهادها و شخصیت‌های فعال در حوزه قدس و فلسطین به منظور ایجاد هم افزایی در بکارگیری ظرفیت و توان امت اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین را مورد تاکید قرار داد. همچنین در این نشست نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط  در امور فلسطین به بیان دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادات خود به منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم روز قدس سال 1396 پرداختند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها