درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 1 ارديبهشت 1397 5 شعبان 1439 Saturday 21 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی : آثار علمی آیت‌الله کمره‌ای در همۀ عرصه‌های دینی قابل توجه است
1396/02/18 321

آیت‌الله اراکی : آثار علمی آیت‌الله کمره‌ای در همۀ عرصه‌های دینی قابل توجه است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به جامعیت شخصیت آیت‌الله کمره‌ای گفت: آثار علمی این اندیشمند بزرگ در همه عرصه‌های دینی قابل توجه است.

 

نشست علمی «صلح کلید امنیت جهانی در پرتو پیام رسول الله(ص)» با نگاهی به زندگی، آراء و اندیشه‌های آیت الله علامه حاج میرزا خلیل کمره‌ای از منادیان وحدت اسلامی روز گذشته در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در تهران برگزار شد.

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب طی سخنانی در این نشست گفت: یکی از موضوعاتی که در مباحثات مورد توجه قرار می‌گیرد این است که اسلام طرز تفکر و نظامی را عرضه می‌کند که این نظام توانایی برقراری جامعه واحد را در خود دارد.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه بزرگ‌ترین آرزوی مصلحان جهان بشر ایجاد وحدت در جهان است، افزود: قرآن کریم تأکید دارد که هدف انبیاء ایجاد جامعه‌ای واحد مبتنی بر عدل و برابری است.

آیت‌الله اراکی اظهار داشت: اینکه همواره مصلحان جوامع بشری بویژه مصلحان جامعه اسلامی بر پیام وحدت و وحدت گرایی تأکید داشتند به این دلیل است که آنها ایمان دارند که تنها راه برون رفت جوامع بشری از مشکلات و پراکندگی، وحدت است.

وی در ادامه با اشاره به جامعیت شخصیت آیت‌الله کمره‌ای تأکید کرد: آثار علمی این اندیشمند بزرگ در همه عرصه‌های دینی قابل توجه است و آثار گران‌سنگی از ایشان برجای مانده است.مرحوم کمره‌ای با فقه، اصول، تفسیر، فلسفه، معارف عمومی و مسائل اجتماعی اسلام آشنا و صاحب‌نظر بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب برای انتشار آثار مرحوم کمره‌ای از سوی مجمع تقریب مذاهب اسلامی اعلام آمادگی کرد تا با همکاری حجت‌‌الاسلام ناصرالدین کمره‌ای فرزند آن مرحوم اندیشه‌های این فیلسوف عرضه شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها