درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 1 ارديبهشت 1397 5 شعبان 1439 Saturday 21 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
شعبه دانشگاه تقریب مذاهب در آذربایجان غربی تاسیس می‌شود
1396/02/13 382

شعبه دانشگاه تقریب مذاهب در آذربایجان غربی تاسیس می‌شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: آمادگی داریم شعبه دانشگاه تقریب مذاهب را در آذربایجان غربی تاسیس کنیم.

مهندس سعادت در همایش ملی تقریب مذاهب و وحدت اسلامی که در مهاباد برگزار شد به توطئه‌های دشمنان در ایجاد تفرقه و اختلاف میان اقوام و مذاهب اشاره کرد و افزود: مزدوران استکبار در منطقه با توسل به حربه‌های تفرقه افکنی و ساختن اسلام جعلی، سعی دارند آموزه‌های اسلام ناب را خدشه دار کنند و میان مسلمانان اختلاف ایجاد کنند که لازم است با تکیه بر اصل وحدت و همبستگی، در برابر این توطئه‌ها و تهدیدات ایستادگی نماییم.

سعادت با تاکید بر اینکه نباید دشمن را فراموش کرد و مراقبت از مکرهای دشمنان اسلام ضرورت دارد، اظهار کرد: تخم اختلاف و کینه بین مذاهب توسط دشمنان اسلام و انقلاب کاشته می‌شود و آنان از هر فرصتی برای این اقدام غفلت نمی‌کنند بر این اساس باید دشمن شناس باشیم و دشمن شناسی را فراموش نکنیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام دین کاملی است و انقلاب اسلامی نیز از دین نشات گرفته است، گفت: بر اساس قرائتی که امام خمینی (ره) از اسلام داشتند جمهوری اسلامی را تاسیس کردند.

سعادت بیان کرد: بعد از همه پرسی که برگزار شد و ۹۸. ۲ درصد ملت ایران به جمهوری اسلامی رای دادند جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی را بنا گذاشت.

وی اضافه کرد: در حکومتی که مردم در آن مشارکت دارند خشونت و تبعیض وجود نخواهد داشت، مردم سالاری دینی عامل جا به جایی قدرت می‌باشد و انتخابات نماد مشارکت مردمی است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: وقتی خود مردم عامل جا به جایی قدرت باشند ریشه‌های تبعیض، تعصب و خشونت از بین می‌رود، هر حکومتی که با رای مردم باشد از جایگاه بالایی برخوردار خواهد شد.

سعادت همچنین با اشاره به وحدت و همدلی اقوام مذاهب در استان خاطرنشان کرد: استان آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و مذاهب است و مردم این استان همواره در کنار یکدیگر برای توسعه و شکوفایی استان تلاش کرده اند.

سعادت در ادامه با تقدیر از برگزارکنندگان همایش ملی تقریب مذاهب و وحدت اسلامی در مهاباد گفت: برگزاری این نوع همایش‌های علمی می‌تواند ریشه‌های تقریب و وحدت و همدلی را میان مسلمانان مستحکم‌تر سازد.

وی همچنین از پیگیری برای تاسیس شعبه دانشگاه تقریب مذاهب در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: آمادگی داریم شعبه دانشگاه تقریب مذاهب را در آذربایجان غربی تاسیس کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور نیز در این همایش گفت: وحدت اسلامی از مبانی اسلام و قرآن کریم است.

کریم نجفی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: رمز دوام و اقتدار ایران اسلامی وحدت است و رهبری به این موضوع تاکید دارند.

وی یادآور شد: باید اندیشه وحدت به طور عملی در بین مردم پیاده شود و بر این اساس تفکر تقریب مذاهب در دانشگاه‌ها حاکم باشد تا جامعه به سمت اتحاد بیشتر پیش برود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها