درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
تصویب رشته جدید هنر اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان
1396/02/10 368

تصویب رشته جدید هنر اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور از تصویب رشته جدید هنر اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان خبر داد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور  امروز پنج شنبه در همایش مدیران و معاونین و مربیان پرورشی و فرهنگی مدارس استان کردستان در سنندج گفت: روزگذشته جلسه هیات امنای دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور آیت الله اراکی رییس هیات امنای این دانشگاه در سنندج تشکیل شد و در این جلسه ایجاد رشته جدید هنر اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان تصویب شد.

 وی با اشاره به وجود زیرساخت های فرهنگ وهنر در کردستان، عنوان کرد: هنر می تواند بهترین مسیر برای جذب جوانان و دانشجویان به سمت آموزه های وحیانی دین مبین اسلام است.

 مختاری  ادامه داد: به دنبال ایجاد رشته های جدید هم چون معماری و شهرسازی اسلامی، هنر و مدیریت اسلام، عرفان اسلامی و غیره در این دانشگاه هستیم و بی شک دانشگاه مذاهب اسلامی ظرفیت این اقدام را دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین مختاری با بیان اینکه یکی از رسالت های ما حرکت در راستای تقریب مذاهب اسلامی است، بیان کرد: تعامل با دیگر دانشگاه های دنیا و انتشار مجلات علمی و پژوهشی به طور مشترک از دیگر برنامه های ما در این دانشگاه است.

 رییس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور یکی از مزیت های دانشگاه مذاهب اسلامی را تعیین ۲۰ تا ۴۰ درصد متون درسی توسط کمیته ای متشکل از تمامی مذاهب اسلامی خواند و ادامه داد: کمیته تدوین متون درسی این دانشگاه از تمامی مذاهب اسلامی تشکیل شده است.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی نماد علمی تقریب مذاهب در یک کلاس است، اضافه کرد: تقویت بنیه دینی در جوامع اسلامی تنها با تقریب مذاهب امکان پذیر است و تقریب راهبرد و استراتژی است که جهان اسلام به آن نیاز دارد.

 منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها