درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اعرافی در کرمان:‌ ترس دشمنان انقلاب از متحد‌کردن مسلمانان سراسر دنیا توسط انقلاب اسلامی ایران است
1396/02/06 383

آیت‌الله اعرافی در کرمان:‌ ترس دشمنان انقلاب از متحد‌کردن مسلمانان سراسر دنیا توسط انقلاب اسلامی ایران است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه یک ذره از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نمی‌آئیم گفت: دشمنان از ترس اینکه انقلاب اسلامی ایران سبب وحدت مسلمانان در سراسر دنیا شود، نگرانند.

آیت‌الله علیرضا اعرافی امروز در آئین اختتامیه دومین کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم‌(ص) در کرمان، با تبیین شخصیت پیامبر اسلام‌(ص) اظهار‌ داشت: خداوند با خلقت حضرت محمد‌(ص) بهترین اثر جهان را خلق کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه مبعث یعنی به هم رسیدن دو تابلوی عظیم خلقت الهی یعنی قرآن کریم و وجود پیامبر اسلام‌(ص) گفت: مردم ایران اسلامی از پیام‌های الهی و آسمانی به‌خوبی استقبال کردند و ظرفی شدند که پیام الهی در این ظرف متبلور شود.

وی با اشاره به اینکه زبان فارسی از گنجایش وسیعی برخوردار است خاطر‌نشان کرد: امروز دین مبین اسلام در همه زمینه‌ها توسط بزرگان ادب فارسی ترجمه شده و در موضوعات مختلف شعر، مقاله و سایر موارد به دین اسلام پرداخته است.

آیت‌الله اعرافی گفت: امروز به صراحت می‌گوئیم که با هیچ جنگ دینی و مذهبی و در هیچ کجای عالم، موافق نیستیم و آن را خلاف حقوق بشریت می‌دانیم.

وی با بیان اینکه معتقد به محاوره و گفت‌و‌گو در دنیا هستیم و بر هم‌افزایی اسلامی و دینی تاکید داریم، افزود: اعتقاد ما آنقدر استوار است که هرجا مظلومی در عالم دیدیم چه مسلمان بوده و چه نبوده است به داد او شتافته‌ایم و کمک کرده‌ایم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه مستکبرین عالم، دعوای فقیر و غنی را دعوای دینی و مذهبی و دعوای اسلام و مسیحیت عنوان می‌کنند تا به اهداف ظالمانه خود برسند، تصریح کرد: مستکبران مصلحت و منافع خود را در آن می‌بینند که با راه‌اندازی جنگ‌های بین ادیان و مذاهب و تفرقه‌افکنی دنیای دروغین خود را بسازند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از دل اسلام به‌وجود آمده است گفت: دشمنان از ترس اینکه انقلاب اسلامی ایران سبب وحدت مسلمانان در سراسر دنیا شود، نگرانند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه بازار اقتصادی جهان اسلام بازار وسیعی است اظهار‌داشت: وجود نسل جوان مسلمان بزرگترین سرمایه است که سایر ادیان از این سرمایه عظیم کمتر برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از مظلومان عالم جنبه شیعی و سنی ندارد و هرگز در ذهن رهبران ما اینگونه نیست، تاکید کرد: اینکه استکبار جمع شده تا انقلاب اسلامی ایران را تخریب کند از آن می‌ترسد که انقلاب اسلامی ایران، انقلابی شود تا همه مسلمانان عالم با هم متحد شوند و کار از دست آنها گرفته شود.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه اگر در اقتصاد مقاومتی شاخص‌های مد‌نظر مقام معظم رهبری را رعایت کنیم همه دنیا متعجب می‌شود که چگونه در شرایط بحران، توانستیم روی پای خود بایستیم، گفت: اشکال زیاد داریم اما باید قدر داشته‌های خود را هم بدانیم و از امنیت به‌وجود آمده در کشور حفاظت و مراقبت کنیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها