درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 8 شعبان 1439 Tuesday 24 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی: دانشگاه علوم اسلامی در هند راه‌اندازی شود
1396/02/06 332

آیت‌الله اراکی: دانشگاه علوم اسلامی در هند راه‌اندازی شود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب خواستار راه‌اندازی دانشگاه علوم اسلامی در هند شد.

 

هیئتی از علما و اندیشمندان اهل سنت هند که به دعوت مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ایران به سر می‌برند، با دبیر کل مجمع جهانی تقریب دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله محسن اراکی در این دیدار که شامگاه دوشنبه در محل مجمع جهانی تقریب در تهران برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه ایران و هندوستان در بسیاری از جهات به ویژه از لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیکند، اظهار داشت: رفت و آمد میان علما و شخصیت‌های اثرگذار می‌تواند زمینه‌ها را برای همکاری‌های فرهنگی بیشتر فراهم کند.

وی با اشاره به سفر اخیرش به هندوستان گفت: در این سفر در دیدار با علما و شخصیت‌های هند تأکید کردم که هندوستان و جامعه اسلامی هندوستان دارای جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام است و می‌تواند در تقویت وحدت مسلمین و حل مشکلات جهان اسلام بسیار اثرگذار و مؤثر باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: با توجه به مشکلات جهان اسلام یکی از ضروری‌ترین نیازهای جهان اسلام وحدت و اتحاد است ما انتظار داریم علمای هندوستان در این عرصه نقش مؤثری داشته باشند.

آیت‌الله اراکی در ادامه خواستار راه‌اندازی دانشگاه علوم اسلامی در هندوستان شد که در این دانشگاه، مذاهب مختلف اسلامی تدریس شود.

همچنین دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه پیشنهاد عضویت علمای هندوستان در مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب و اتحادیه جهانی علمای مقاومت را مطرح کرد که با استقبال علمای حاضر روبرو شد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها