درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
با صدور بیانیه ای ؛ دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد
1396/01/28 338

با صدور بیانیه ای ؛ دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد

آیت‌الله اراکی با صدور بیانیه‌ای جنایت هولناک تروریستی را در حلب که منجر به شهادت تعدادی از مردم بی­‌گناه فوعه و کفریا شد، محکوم کرد.

 

متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انفجار تروریستی اخیر را که جان ده‌­ها نفر از مردم بی‌­گناه فوعه و کفریا از جمله زنان، کودکان، افراد مسن راگرفت، به شدت محکوم و اعلام می‌کند که این تجاوز ناجوانمردانه نشانگر توطئه مستمر و هماهنگی کامل میان گروهک‌های تروریستی و دشمن صهیونیستی به دستور آمریکا و دست‌نشانده‌­های آن در منطقه است.

 ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می‌کنیم که تا نابودی کامل تروریسم در کشور دوست و برادر سوریه در کنار ملت پایدار آن ایستاده‌­ایم و دست تضرع به سوی خداوند متعال می‌­گشاییم و از او می‌خواهیم که شهدای مظلوم این جنایت را مشمول رحمت واسعه خویش گردانده و مجروحان را شفای عاجل مرحمت فرماید.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین از سازمان­‌های بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواهد که به مسئولیت خود در قبال مجازات این جنایتکاران و حامیان آنهااز جمله صادر کنندگان فتواهای تکفیری و تحریک‌­آمیز که چهره درخشان دین اسلام را تخریب می کنند عمل کرده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین جنایات بی شرمان‌ه­ای اتخاذ کنند.

از خداوند بلندمرتبه می‌خواهیم که به علمای مجاهد و همه مصلحانی که برای نشر فرهنگ تقریب و میان­روی و نابودی افراطی­گری و تکفیر تلاش می­‌کنند، برکت عطا فرماید، چراکه این نفرت و تکفیر تخریب‌کننده هویت مسلمانان و نابودگر وحدت ملت صلح دوست سوریه خواهد بود.

   محسن اراکی

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها