درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ؛ صلح و آشتی 2 طایفه پس از چهار سال اختلاف در ایرانشهر
1396/01/26 403

با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ؛ صلح و آشتی 2 طایفه پس از چهار سال اختلاف در ایرانشهر

طایفه پس از چهار سال اختلاف که چهار کشته دربر داشت صلح کردند.

 

همزمان با گرامیداشت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (علیه السلام) اختلاف 2 طایفه نارویی و اربابی پس از چهار سال درگیری با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت، شورای تامین، علماء و معتمدان شهرستان ایرانشهر به صلح و سازش انجامید. 

معتمدان و بزرگان این 2 طایفه به مناسبت سالروز میلاد مسعود مولای متقیان حضرت علی (ع) در مراسمی با حضور امام جمعه، فرماندار، علما، مسئولان و معتمدان و ریش سفیدان طوایف با در آغوش گرفتن یکدیگر به اختلافات چهار ساله خاتمه داده و صلح و سازش کردند. 

فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر با تاکید بر حفظ وحدت میان اقوام و طوایف افزود: دشمنان همواره در تلاش برای ایجاد اختلاف و جلوگیری از توسعه و پیشرفت منطقه هستند. 

نبی بخش داوودی بیان کرد: توسعه منطقه در بخش های مختلف در گرو امنیت است که باید همه ما برای جلوگیری از هرگونه اختلاف و درگیری تلاش کنیم. 

ایرانشهر گفت: اختلاف و درگیری موجب ناامنی، فرار سرمایه ها و جذب نشدن نیروهای متخصص می شود به همین سبب از عموم مردم به ویژه معتمدان و ریش سفیدان طوایف انتظار است در زمینه رفع اختلافات و تقویت وحدت و انسجام در منطقه تلاش کنند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز با قدردانی از سران 2طایفه نارویی و اربابی گفت: لذتی که در گذشت است هیچ گاه در انتقام نیست. 

حجت الاسلام عیسی بزمانی افزود: اختلاف و درگیری موجب سلب آسایش و آرامش در منطقه می شود که علماء، معتمدان و ریش سفیدان نقش بسیار مهمی در جلوگیری از اینگونه درگیری ها دارند.

منبع : تسنیم

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها