درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دکتر آفتاب احمد از رهبران موسسه منهاج القرآن پاکستان : همه مکاتب فکری باید اختلافات جزئی خود را کنار بگذارند
1396/01/20 404

دکتر آفتاب احمد از رهبران موسسه منهاج القرآن پاکستان : همه مکاتب فکری باید اختلافات جزئی خود را کنار بگذارند

یک عضو مطرح موسسه بین‌المللی «منهاج القرآن» با تشریح موانع وحدت امت اسلام بر اهمیت تقویت عواملی که سبب اتحاد ملت‌های مسلمان می‌شود، تاکید کرد.

 

دکتر «آفتاب احمد» یکی از رهبران موسسه «منهاج القرآن» به تسنیم گفت : امروز بزرگترین مشکل جهان اسلام فرقه‌گرایی است که وجهه جهان اسلام را مخدوش می‌کند.اگر جهان اسلام خواستار رسیدن به بالاترین جایگاه خود است، همه مکاتب فکری باید اختلافات جزئی خود را کنار بگذارند و دینی را که پیامبر اکرم (ص) آورده است، محور وحدت خود قرار داده و آن را در جامعه گسترش دهند.

 وی افزود : اختلافات نظری در دوران پیامبر(ص) و پس از  ایشان هم وجود داشته است، اما آن زمان همه به یکدیگر احترام می‌گذاشتند، امروز اختلافات را کنار گذاشت و مسائل مشترک، اساسی و محوری را مورد توجه قرار داد، همانطور که اقبال لاهوری گفته است : 

 سود و زیان همه انسان‌ها یکی است

 پیامبر، دین و ایمان همه نیز یکی است

 حرم پاک، خدا و قرآن نیز یکی است

 حرف بزرگی بود اگه مسلمانان نیز یکی می‌شدند

 این عالم پاکستانی خاطر نشان می‌کند : پس این همه موارد مشترک یعنی وحدانیت خداوند و نبوت پیامبر اکرم (ص)، ارکان اسلام و ایمان است، همه جهان اسلام در این زمینه اتفاق نظر دارد، برخی مسائل که در آن اختلاف نظر وجود دارد باید به عنوان رحمت پذیرفته شود، ما باید همان مواردی را که سبب وحدت می‌شود، گسترش دهیم که نتیجه آن در وحدت جهان  اسلام نمود پیدا خواهد کرد.

 وی افزود : من تلاش‌های حزب وحدت مسلمین پاکستان را تحسین می‌کنم. شکوه و عظمت جهان اسلام در صورتی است و زمانی به رفیع‌ترین جایگاه خود می‌رسد که همه مسائل اختلافی را کنار گذاشته و  در کار یکدیگر دخالت نکنند و از قضاوت درباره دیگران بپرهیزند  و به یکدیگر احترام بگذارند، اماکن عبادت همه مذاهب باید امن باشد، هماهنگی با یکدیگر را افزایش دهند،‌ تلاش کنند تا مسائل یکدیگر را درک کنند، مردم به حسینیه‌ها بروند و از حسینیه‌ها به مساجد بروند، به آنها اجازه عبادت داده شود، فرصت‌هایی برای تبادل نظر داده شود، به نظرم در این صورت، این نفرت به محبت تبدیل خواهد شد،‌ متشکرم .

 منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها