درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی عضو هیأت رئیسه جامعۀ مدرسین حوزه علمیه قم شد
1396/01/20 477

آیت‌الله اراکی عضو هیأت رئیسه جامعۀ مدرسین حوزه علمیه قم شد

آیت‌الله یزدی به عنوان رئیس و حضرات آیات محمد مؤمن، سیدهاشم حسینی بوشهری، محسن اراکی، سیداحمد خاتمی و ابوالقاسم وافی به عنوان اعضای هیأت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند.

 

حجت الاسلام علی ابراهیمی سیریزی، رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اعلام خبر برگزاری انتخابات هیأت رئیسۀ جامعه مدرسین، در اظهاراتی جامعه مدرسین را نهادی علمی، فرهنگی و سیاسی با سابقه‌ای کهن و تأثیر‌گذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.

  وی افزود: جامعه مدرسین با اهدافی چون ترویج و گسترش معارف اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب اهل‌بیت(ع) و دفاع از قرآن و عترت و ارزش‌های اسلامی شکل گرفته است و در حال حاضر با تمام توان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

  رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تشریح ساختار جامعه مدرسین یادآور شد: این نهاد مقدس حوزوی دارای چهار معاونت جامعه و روحانیت، جامعه و نظام، جامعه و مردم و اداری مالی و دفتر جامعه مدرسین، دبیرخانه علمی ـ محتوایی، دفتر امور بین‌الملل است. مجمع عمومی جامعه مدرسین که شامل اساتید سطح عالی و خارج حوزه‌های علمیه است، از دیگر بخش‌های فعال در جامعه مدرسین هستند.

  وی همچنین در رابطه با جایگاه هیأت رئیسه جامعه مدرسین گفت: یکی دیگر از ارکان اصلی این نهاد مقدس هیأت رئیسه آن است که طبق شرح وظایف خود عمل می‌کند و اعضای آن طی یک دوره دو ساله انتخاب می‌شوند.

  حجت‌الاسلام ابراهیمی سیریزی در پایان ضمن اشاره به برگزاری انتخابات جدید هیأت رئیسه جامعه مدرسین،گفت: با توجه به اتمام دوره هیأت رئیسه و بر اساس اساسنامه جامعه، انتخابات هیأت رئیسه در دوره جدید در جلسه روز جمعه مورخ 96/1/18 برگزار شد و آیت‌الله محمد یزدی به عنوان رئیس و حضرات آیات محمد مؤمن، سیدهاشم حسینی بوشهری، محسن اراکی، سیداحمد خاتمی و ابوالقاسم وافی به عنوان اعضای هیأت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند.

 

منبع : تسنیم

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها