درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
وزیر ارشاد در زاهدان : بشکند قلمی که در کشور تفرقه را دنبال می‌کند؛ همگرایی مقدمه حرکت به سمت توسعه است
1395/12/21 423

وزیر ارشاد در زاهدان : بشکند قلمی که در کشور تفرقه را دنبال می‌کند؛ همگرایی مقدمه حرکت به سمت توسعه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بشکند قلمی که در کشور تفرقه را دنبال می‌کند، گفت: با توجه به وحدت موجود در این استان می‌توانیم پرچم وحدت اسلامی را در جهان اسلام بلند کنیم.

 

سیدرضا صالحی امیری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: از استاندار سیستان و بلوچستان که حضورشان منشأ تحولات بنیادین در این استان شده تشکر می‌کنم؛ این حضور فرصت بزرگی برای استان است و شهادت می‌دهم که ایشان از موفق‌ترین استانداران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان پاره تن ایران  و نگین درخشانی میان ملت است، اینجا سرزمین رازها و رمزها است و هنوز بسیاری از شگفتی‌های آن ناشناخته مانده است. جغرافیای زیست ایرانیان از نقطه سیستان و بلوچستان بوده و خیلی از منابع مختلف جغرافیای این منطقه را نگارش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حق استان سیستان و بلوچستان وحدت، برادری و یکرنگی است و هر نوع تفرقه، خیانت به آرمان‌های نظام محسوب می‌شود، افزود: مردم خونگرم سیستان و بلوچستان مایه افتخار و مباهات کشور هستند.

صالحی امیری ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان مردمانی سازگار، صبور و نجیب هستند که دین‌مداری و اخلاق‌محوری از شاخصه‌های بارز آنها است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: محوطه تاریخی "شهر سوخته" منطقه سیستان تنها نمونه کوچکی از مکشوفات این جغرافیای کهن است و بی‌شک صدها اثر مانند آن همچنان در این خطه از کشور نهفته مانده است.

وی با بیان اینکه خدمت به سیستان و بلوچستان از شرافت و فضیلت بیشتری نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است، گفت: تکثر اقوام در این استان یک فرصت است و نگاه رئیس جمهور به اقوام توزیع عادلانه منزلت، قدرت و ثروت است.

صالحی امیری تصریح کرد: دورنمای توسعه در سیستان و بلوچستان مشخص بوده و عزم دولت برای جهش توسعه است تا این استان جغرافیای دروازه ورود به منطقه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بشکند قلمی که در کشور تفرقه را دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به وحدت موجود در این استان می‌توانیم پرچم وحدت اسلامی را در جهان اسلام بلند کنیم.

وی با اشاره به اینکه نگاه دولت به اقوام در سطح ملی نگاه فرصت‌محور است، اظهار داشت: نگاه دولت کاهش شکاف در بین استانها است. مهمترین مسئله انسجام همگانی و همگرایی کشور به سمت قله‌های توسعه است و در این راستا انسجام در مدیریت‌ها، ساختارها و برنامه‌ها مهم است.

صالحی امیری با بیان اینکه انسجام و همگرایی مقدمه حرکت به سمت توسعه است، بیان کرد:  امروز در بستر رشد ملی قرار داریم به طوری که افزایش درآمدهای نفتی نوید دهنده است؛ در گذشته تنها امکان فروش حدود 850 هزار بشکه نفت و تنها به 4 کشور را داشتیم ولی امروز  بیش از 2300 بشکه به هرنقطه‌ای از دنیا صادر می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت تلاش کرد مشکل اشتغال را برطرف کند؛ سالانه یک میلیون و 200 هزار تقاضای اشتغال وجود دارد و دولت توانایی پاسخگویی به نیمی از آن را دارد. 

وی با اشاره به امنیت حاکم در کشور خاطرنشان کرد: امنیت نعمت بزرگی است که ملت ایران از آن برخوردار است. امروز در شرایطی که عراق، یمن، سوریه، لیبی و همه جهان اسلام در فشار سنگین داعش و تروریسم هستند، ایران اسلامی از امنیت مطلوبی برخوردار است.

منبع : تسنیم

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها