درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 30 فروردين 1397 3 شعبان 1439 Thursday 19 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مولوی اسحاق مدنی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله واعظ‌زاده: همه علمای اهل‌سنت به وحدت‌خواهی آیت‌الله واعظ‌زاده اذعان داشتند
1395/12/21 386

مولوی اسحاق مدنی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله واعظ‌زاده: همه علمای اهل‌سنت به وحدت‌خواهی آیت‌الله واعظ‌زاده اذعان داشتند

مولوی اسحاق مدنی با بیان اینکه آیت‌الله واعظ‌زاده به‌معنای واقعی خواستار وحدت در جامعه اسلامی بودند، گفت: ایشان در این رابطه هیچ غل و غشی نداشتند و همه علمای اهل سنت به آن اذعان داشتند.

 

مولوی اسحاق مدنی در مراسم نکوداشت آیت‌الله واعظ‌زاده عصر امروز (چهارشنبه 18 اسفند) در دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی،‌ اظهار داشت: اینکه خداوند برتری انسان را بر همه مخلوقات قرار داد و اینکه انسان مسجود ملائک قرار گرفت به‌جهت علم بود. ابتدای خلقت حضرت آدم را علمی داد و به همین جهت مسجود فرشتگان شد.

وی با این مقدمه به تبیین شخصیت آیت‌الله واعظ‌زاده پرداخت و گفت: ایشان از علم کافی بهره‌مند بود و اولین فضیلت ایشان علم ایشان در زمینه‌های مختلف تاریخ اسلام،‌ مسائل روز،‌ کلام، فقه و تفسیر بود که در همه این زمینه‌ها نوشته‌هایی هم دارد.

وی افزود: مسلمانان در علوم اسلامی و علوم روزی که مورد نیاز بشر است خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و کتاب‌های زیادی در این زمینه نیز دارند، چون اسلام دین علم است.

وی با اشاره به حدیث اطْلُبُوا الْعِلْمَ مِنَ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد با طرح این سؤال که معنای طلب علم در کودکی چه می‌تواند باشد، گفت: طلب علم در کودکی کار هر کس نیست اما انسان‌های خوشبختی که در خانه علم به دنیا آمده‌اند به‌معنای واقعی علم را در کودکی آشنا بوده‌اند.

مولوی اسحاق مدنی با ابراز اینکه آیت‌الله واعظ‌زاده بسیار اهل مطالعه بود، گفت: جایی یافت نشد که ایشان را بدون در دست داشتن کتاب مشاهده کنیم، به‌عنوان نمونه هرگاه که برای موردی به خانه ایشان می‌رفتیم خودشان با کتابی که در دست داشتند به در خانه می‌آمدند و اکثر جلسات خود را در کتابخانه خود برگزار می‌کردند و هنگامی که در دانشگاه مذاهب تدریس می‌کردند و حتی اتاقی که برای استراحت برای ایشان در نظر گرفته بودند ملاحظه می‌کردیم که ایشان با کتاب مأنوس بودند.

وی افزود: ویژگی مهم دیگری که ایشان داشتند تواضعشان بود، در واقع تواضع نمی‌کردند تواضع طبیعتشان بود و با کوچکترین انسانها نیز که صحبت می‌کردند و حتی در کشورهای فقیر نیز که به‌همراه ایشان می‌رفتیم این تواضع را در خود نشان می‌دادند.

وی مصداق دیگر تواضع آیت‌الله واعظ‌زاده را در برخورد یکسان در مجالس مختلف دانست و گفت: با همان لباسی که به کشورهای مختلف می‌رفتند با همان لباس در کشورهایی که از لحاظ اقتصادی ضعیف‌تر بود حضور پیدا می‌کردند.

مولوی اسحاق مدنی ویژگی دیگر ایشان را وحدت‌محوری عنوان کرد و گفت: آیت‌الله واعظ‌زاده به‌معنای واقعی خواستار وحدت در جامعه اسلامی بودند و در این رابطه هیچ غل و غشی نداشتند و همه علمای اهل سنت به آن اذعان داشتند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها