درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 28 خرداد 1397 4 شوال 1439 Monday 18 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه درسیستان وبلوچستان : همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی با کمیسیون های فقهی کلامی، اجتماعی و بانوان برگزار می شود.
1395/11/26 473

آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه درسیستان وبلوچستان : همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی با کمیسیون های فقهی کلامی، اجتماعی و بانوان برگزار می شود.

آیت الله سلیمانی  نماینده ولی فقیه درسیستان وبلوچستان در نشست خبری گفت: این کمیسیون‌ها دارای  زیر مجموعه های متعددی خواهند بود که کمیسیون فقهی -کلامی امسال در خصوص موضوع جهاد در اسلام و در زمینه تبیین جهاد واقعی بحث و تبادل نظر انجام می شود.

 

آیت الله سلیمانی از دستاورد های این همایش را طراحی کمیسیون های اختصاصی عنوان کرد و گفت: بانوان شرکت کننده دراین همایش توقع افزایش این نوع نشست‌ها را دارند.   وی بیشترین مهمانان شرکت‌کننده در این همایش را اهل سنت تشکیل می‌دهندو افزود: عمده بحث ما در کمیسیون فقهی کلامی 4 محور تعریف و فلسفه اقسام جهاد، شروط جهاد در فقه و کلام اسلامی، جهاد و نقد شبهات پیرامون آن و سوءاستفاده جریان‌های تکفیری از جهاد اسلامی است.   آیت‌الله عباسعلی سلیمانی افزود:یکی از اهداف کمیسیون اجتماعی تمرکز بر برنامه‌های استکبار جهانی در مناطق مرزی و راه‌های مقابله با آن است .   سلیمانی بیان کرد: عوامل تحکیم و تخریب خانواده در کمیسیون بانوان مورد بررسی قرار می‌گیرد که نقش زن در خانواده، حضور زنان در اجتماع و اشتغال بانوان، اختلاط زن و مرد در فضاهای مشترک و پیامدهای منفی آن در محیط اجتماعی در این کمیسیون ارزیابی می‌شود.    نماینده ولی فقیه ازویژگی های  بیست و هشتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی  در سال جاری را پخش  پیام تصویری آیت الله مکارم شیرازی در این همایش عنوان کرد.   امام جمعه زاهدان افزود: از مجموع 227 مقاله ارائه شده به سه کمیسیون «فقهی وکلامی، اجتماعی و بانوان» 129 مقاله پذیرفته شده است که 54 مقاله مربوط به کمیسیون بانوان، 16 مقاله کمیسیون اجتماعی و 59 مقاله نیز در رابطه با کمیسیون فقهی و کلامی ارائه شده است.    آیت الله سلیمانی ادامه داد: 84 مقاله ارائه شده به این همایش مربوط به سیستان و بلوچستان و 17 مقاله هم از خارج استان و هویت 11 مقاله نیز هنوز مشخص نشده است.   گفتنی است ، در این همایش بیش از 500 نفر صاحب نظر از علمای شیعه و سنی از8 استان سنی نشین حضور دارند که این افراد از استانهای خراسان رضوی،جنوبی ، آذربایجان شرقی ،زنجان ،شیراز، مازندران ،کرمان،گلستان می باشند.   منبع : باشگاه خبرنگاران جوان  

 

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها