درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 1 ارديبهشت 1397 5 شعبان 1439 Saturday 21 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
منوچهر متکی معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی نسخه شفابخش جهان اسلام است
1395/11/19 438

منوچهر متکی معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی نسخه شفابخش جهان اسلام است

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سبب بیداری جهان اسلام شد و امروز هم وحدت امت اسلامی تنها راه و نسخه شفابخش جهان اسلام است.

 

منوچهر متکی ظهر امروز در کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت (علیهم السلام) اظهار داشت: شعرا باید ویژگی های اهل‌بیت علیهم السلام  را استخراج کرده و در شعرهای خود بیان کنند که وحدت امت اسلامی همواره مورد تاکید اهل بیت بوده است.

وی افزود: در جهان اسلام کشورهای غیر اسلامی تأثیرات انقلاب را مشاهده کردند و تصمیم گرفتند انرژی به وجود آمده در جهان اسلام را به‌وسیله ایجاد داعش از بین ببرند.

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب تصریح کرد: افرادی که امروز ابوبکر بغدادی را از زندان‌های خود برای تشکیل داعش آزادکرده‌اند همان‌هایی هستند که در مقابل منطق امام شکست خوردند چراکه امام راحل تعارضات و تناقضات آن‌ها را آشکار کرد.

وی با اشاره به قانون جدید کشور آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع هفت‌کشور مسلمان، اظهار کرد: از بین 19 نفری که برج‌های دوقلو را منفجر کردند 16 نفر اتباع سعودی بودند و تروریست‌های واقعی این افراد هستند.

متکی اظهار کرد: این افراد کشوری را که 17 هزار قربانی تروریسم دارد مورد تحریم قراردادند و تروریسم می‌خوانند.

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب در ادامه به برگزاری این کنگره اشاره کرد و گفت: کنگره شعرای اهل‌بیت حرکت طیبه‌ای است که در تقویت انسجام و افزایش وحدت ملت بزرگ اسلامی موثر خواهد بود.

وی بابیان اینکه در سیره اهل‌بیت (علیهم السلام) طهارت و پاکی ودیعه الهی است، افزود: بزرگ‌ترین خوبی برای مسلمانان همواره همدلی، اتحاد، وحدت و تقریب به یکدیگر است.

متکی اظهار کرد: روح‌نوازی، بدیع گویی و حق‌گویی رمز ماندگاری کلام شاعران بوده چراکه شاعران با شعر خود زندگی می‌کنند و آنانی که بر مسیر حق سروده‌اند، در مسیر حق زیسته‌اند.

معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب افزود: در کلام شعرایی که در رابطه با اهل‌بیت شعر گفتند ماندگاری وجود دارد چراکه این افراد از خوبی‌ها و پاکی هاسخن گفتند، غلو نکردند و حق‌گویی محور زندگی آن‌ها و نمود شخصیتشان بود.

وی اظهار داشت: کنگره شعر برای اهل‌بیت یعنی استخراج ویژگی اهل‌بیت و معرفی آن به جهان و ما باید این زمینه‌ها را فراهم و موانع را برطرف کنیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها