درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 1 ارديبهشت 1397 5 شعبان 1439 Saturday 21 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حجت الاسلام زمانی رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های تکفیری در بیرجند: تلاش برای ایجاد وحدت مصداقی از عبادت است
1395/11/16 261

حجت الاسلام زمانی رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های تکفیری در بیرجند: تلاش برای ایجاد وحدت مصداقی از عبادت است

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌ های تکفیری در جهان اسلام با اشاره به اینکه تلاش برای ایجاد وحدت مصداقی از عبادت است گفت: اسرائیل و آمریکا از جریان بیداری اسلامی نگران می‌شوند و کشوری که در عرصه وحدت موفق‌تر از همه عالم است کشور ایران است.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد زمانی ظهر امروز در همایش همگرایی علمای اسلام در برابر خطرات تکفیر با اشاره به وحدت بین مسلمانان اظهار داشت: اگر روزی  ما دشمن مشترک نداشته باشیم دیگر ضرورتی برای وحدت باقی نمی‌ماند.

وی وحدت امت اسلامی را یک رکن دانست و افزود: وحدت استدلال قوی دارد که‌ در قرآن نیز آیات متعددی در رابطه با وحدت وجود دارد.

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام با اشاره به اینکه تلاش برای ایجاد وحدت مصداقی از عبادت است بیان کرد: تلاشی که‌ علمای وحدت انجام می‌دهند یک عبادت است.

 

عالمان شیعه و سنی که در عرصه وحدت حاضر نمی‌شوند فاقد تقوا و عبادت می‌شوند

زمانی، مراد از تقوا را پرهیز از اختلاف‌افکنی و تلاش برای وحدت دانست و تصریح کرد: کسانی که‌ خود را کنار کشیدند و به عنوان عالم شیعه و سنی در عرصه وحدت حاضر نمی‌شوند فاقد تقوا و عبادت می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخلاف ذهنیتی که در عوام و روحانیون وجود دارد کسی که وارد جامعه نشود تارک تقوا است خاطرنشان کرد: علما و روحانیون باید این شجاعت را داشته باشند که‌ آبرو و حیثیت خود را کف دست بگذارند و جریان‌های متهجر را فریاد بزنند.

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام یادآور شد: مولوی سنی که‌ در برابر تفرقه افکنان فریاد بزند که‌ شما فاقد تقوا هستید نیازمند شجاعت است.

 

اخوت به معنای تعامل نیست

وی با بیان اینکه همه موظف هستیم با همکاری کنیم و متحد شویم افزود: اتحاد تنها سازگاری اجتماعی نیست بلکه صمیمیت قلبی میان شیعه و سنی است و اخوت به معنای تعامل نیست بنابراین شیعه باید قلباً سنی را دوست داشته باشد.

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های تکفیری در جهان اسلام گفت: در تاریخ تعامل وحدت شاهد چهره‌هایی در کردستان هستیم و 50 عالم شهید سنی در این استان وجود دارد که جان خود را فدا کردند و این یک نمونه از صمیمیت است.

زمانی با بیان اینکه شیعه و سنی باید جان را فدای یکدیگر کنند بیان کرد: در این راستا در آنچه عالم سنی علم و کتاب دارد باهم تعامل علمی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دعواها و جنگ‌هایی که‌ در طول تاریخ میان شیعه و سنی اتفاق افتاد یک خطا بود که‌ اتفاق افتاد بیان کرد: وحدت یک آموزه اصیل قرآنی است و در این راستا جمهوری اسلامی توفیقات زیادی داشته است.

 

500 میلیون تومان در بحث تغذیه کودکان اهل سنت درمیان هزینه شده است

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام با بیان اینکه در کشور 559 هزار نفر از اهل سنت تحت پوشش کمیته امداد هستند بیان کرد: در خراسان جنوبی تعداد خانوارهای محروم تحت پوشش اهل سنت 3 هزار و 300 نفر هستند.

زمانی، خاطرنشان کرد: در بحث مستمری و کمک‌ها نیز در 10 ماهه امسال 1/5 میلیارد ریال ماهانه در اختیار اهل سنت خراسان جنوبی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در 10 ماهه امسال در بحث تغذیه کودکان اهل سنت درمیان 500 میلیون تومان هزینه شده است یادآور شد: در این مدت کمیته امداد درمیان به 210 خانوار جهیزیه اهداء کرد که‌ هزینه کرد آن 420 میلیون تومان بوده است.

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام این امر نشان می‌دهد در جمهوری اسلامی ایران به اهل سنت نیز توجه شده است تصریح کرد: کشوری که در عرصه وحدت موفق‌تر از همه عالم است کشور ایران است.

زمانی به جریان داعشی و تکفیری اشاره کرد و گفت: جریان داعش و تکفیر در گذشته نیز وجود داشته است و این جریان‌ها مقداری ادامه داشت و جنگ‌هایی میان مذاهب به وجود آمد.

وی با بیان اینکه امروزه جریان تکفیری که به نام داعش وجود دارد زیر چتر داعش، سه جریان وجود دارد اظهار داشت: این جریان‌ها شامل جریان تکفیری عقیدتی، تکفیری سیاسی و استعمار جهانی است که‌ با یکدیگر کار می‌کنند.

 

دشمنان سعی دارند جریان غرور روحیه انقلاب اسلامی را در درون درگیر کنند

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام گفت: جریان وهابیت خارج از جریان مذاهب اهل سنت وارد عرصه شده و مذاهب را بدعت می‌دانند و اعتقاد دارند که‌ همه ما کافر هستیم.

زمانی با بیان اینکه اولین جریانی که زیر چتر داعشی کار می‌کند وهابیت است گفت: آنان شعارهای فریبنده داده و از عربستان جوشیدند.

وی با بیان اینکه آنان در تکفیر سیاسی دچار مشکل شدند و اصل حرف از مصر جوشید افزود: جریان سوم  جریان استعمار بود که‌ وارد معرکه شد و اسرائیل و آمریکا از جریان بیداری اسلامی نگران بودند و 38 سال شعار مرگ بر آمریکا راه افتاد و کشورهای دیگر نیز با تبعیت از ایران این شعار را سر دادند.

رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری در جهان اسلام گفت: تنها راهی که‌ دشمنان بتوانند جلوی بیداری اسلامی را بگیرند این بود که‌ جریان غرور روحیه انقلاب اسلامی را در درون درگیرکنند.

زمانی، با بیان اینکه مدیریت جریان داعش و تکفیری توسط آمریکا است و آنها نمی‌توانند بفهمند مدیریت توسط آنان صورت نمی‌گیرد گفت: حتی وزیر خارجه آمریکا نیز به این موضوع اعتراف کرد اما آنان باور ندارند که‌ بازیچه آنها شدند.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما در معرض خطر است یادآور شد: باید وحدتی که‌ در استان وجود دارد را نشان دهیم و تلاش ما بیشتر شود تا اسلام ناب و اعتدالی و رحمانی را در جهان گسترش دهیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها