درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 28 خرداد 1397 4 شوال 1439 Monday 18 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
حضور ۳۰۰ نخبه شیعی و سنی با ۲۰۰ مقاله در «همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی»
1395/11/16 309

حضور ۳۰۰ نخبه شیعی و سنی با ۲۰۰ مقاله در «همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی»

مدیر مؤسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلامی از ارسال ۲۰۰ مقاله از سوی نخبگان شیعی و سنی به دبیرخانه همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی خبر داد.

 

حجت‌الاسلام احمد براتی، مدیر مؤسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» با اشاره به برگزاری همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در روزهای پایانی ماه جاری، ایجاد رویکرد تقریب بین علمای شیعه را از اهداف این همایش دانست و افزود: پاسخ به شبهاتی که نسبت به مکتب اهل‌بیت(ع) به خصوص شبهاتی که اهل سنت نسبت به معارف شیعی دارند و از سوی دیگر آشنایی آنها با استدلال‌های علمای شیعه درباره مسائل و موضوعات اهل سنت از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

 

وی حضور حدود 300 نفر از علما و فرهیختگان شیعه و سنی در این همایش را فرصتی برای ایجاد وحدت مسلمین دانست و گفت: حضور حدود 300 نفر از طلاب و دانشجویان شیعه و سنی در «همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی» ضمن اینکه موجب تبادل علمی و عقیدتی می‌شود، ناخداگاه وحدت و همدلی را بین دو گروه ایجاد خواهد کرد. ضمن اینکه متولی برگزاری این همایش  موسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلامی با  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان است.

 

براتی با اشاره به اینکه تاکنون 200 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، افزود: «همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی» در تاریخ 26 و 27 بهمن‌ماه در سیستان و بلوچستان، میدان آزادی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و از برگزیدگان تجلیل به عمل خواهد آمد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها