درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 1 ارديبهشت 1397 5 شعبان 1439 Saturday 21 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
تولیت آستان قدس رضوی :  امروز جامعه تشیع و تسنن به امام رضا(علیه السلام) عشق می ورزند
1395/11/06 316

تولیت آستان قدس رضوی : امروز جامعه تشیع و تسنن به امام رضا(علیه السلام) عشق می ورزند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سیره امام رضا(ع) می تواند جهان اسلام را مصون سازی کند و صیانت و امنیتی به نام حضرت رضا(ع) را در مقابل تهدیدات به ارمغان می آورد.

 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم آغازین رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه سیره رضوی جلوی گسترش خشونت و فساد در جامعه اسلامی را می گیرد افزود:انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی به این معناست که امروز بشریت می تواند از سیره امام رضا(ع) مدنیتی ارزشمند و زندگی بهتر را ایجاد کرده و جلوی گسترش الحاد، ترور و خشونت، تهدیدات سیاسی، مفاسد و مظاهر فساد در جامعه اسلامی را بگیرد.

وی گفت: امروز جامعه تشیع و تسنن به امام رضا(ع) عشق می ورزند و این عشق ورزی به آن حضرت و دیگر ائمه معصومین(ع) رمز ائتلاف و اتحاد جامعه اسلامی و هویت یافتن بیش از پیش جهان اسلام و انسجام مسلمین است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: عشق به ائمه اطهار(ع) و گسترش سیره رضوی رمز ائتلاف و اتحاد جامعه اسلامی و هویت یافتن بیش از پیش جهان اسلام است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای مشهد الرضا(ع) به این معناست که امروز همه بلاد باید از آموزه های آن حضرت برای شکل گیری زندگی انسان در جهان کنونی استفاده کنند.

وی افزود: امروز باید اتحاد و انسجام و وحدت اسلامی و ایستادگی در برابر دشمنان را تقویت و ترویج کنیم تا از جاهلیت و گم شدن هویت دینی و تحمیل فرهنگ غربی بر جامعه اسلامی جلوگیری شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: وزرای کشورهای اسلامی و دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید جامعه اسلامی را نسبت به این تهدیدات مطلع و آگاه ساخته و داشته های تمدن ساز را در فرهنگ اسلامی برای جامعه معرفی کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد: این مباحث با محوریت مشهد الرضا(ع) به همه بلاد اسلامی گسترش یابد زیرا آنچه از مدنیت، تمدن و شعر و اقدامات فرهنگی در این کلانشهر مذهبی شکل می گیرد در پرتو نورانیت و مدنیتی است که از امام رضا(ع) به دست آمده است.

وی تصریح کرد: نامگذاری پایتخت های جهان اسلام با الهام از آموزه های ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) نگاهی نو و حرکتی نوین در مجموعه نامگذاری های مربوطه به پایتخت های جهان اسلام و ارزشمند است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها