درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 28 خرداد 1397 4 شوال 1439 Monday 18 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار علمای اهل سنت گرجستان : وحدت مسلمانان سبب نشر و تعالی دین اسلام در جهان می شود.
1395/11/06 610

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار علمای اهل سنت گرجستان : وحدت مسلمانان سبب نشر و تعالی دین اسلام در جهان می شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با جمعی از علمای اهل سنت اظهار داشت:امروز اسلام در دنیا با سرعت توسعه پیدا می‌کند و اگر مسلمانان اختلافات را کنار بگذارند بدون شک دین آینده در جهان، اسلام خواهد بود.
باید از تمام امکانات روز برای تبلیغ اسلام استفاده کنیم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نشود. کتاب‌های زیادی در مورد قرآن و احادیث مسلمانان نوشته‌ شده که توزیع آن‌ها در کشورهای اسلامی ضروری است.  استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به لزوم مقابله با جنگ نرم دشمن عنوان کرد: اگر در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها و سایر مراکزی که جوانان فعالیت می‌کنند مراقب باشیم مشکلی نسل جوان را تهدید نخواهد کرد.  وی افزود: باید معارف اسلامی به مردم منتقل شود و رسانه‌ها و شبکه تلویزیونی توسعه پیدا کند چون با گسترش آن‌ها بسیاری از مشکلات حل می‌شود.  آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به امنیت ایران در منطقه تصریح کرد: برخی از خبرنگاران فرانسوی پیش ما آمدند و اذعان کردند کشور ایرانی که به چشم دیده‌اند با آنچه به آن‌ها در رسانه‌ها گفته بودند تفاوت دارد. در کشورمان هیچ ناامنی وجود ندارد و به همین دلیل باید از نزدیک همدیگر را ببینیم و تعامل داشته باشیم تا دشمنان نتوانند بین ما تفرقه ایجاد کنند.  استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: گرجستان از پیشرفته‌ترین کشورهای مذهبی بوده و مشخص است در این کشور شیعه و سنی و حتی مسیحی همه باهم برادروار زندگی می‌کنند.  وی با تأکید بر اینکه باید مراقب نفوذ وهابیت و گروه‌های تکفیری باشیم، بیان کرد: وحدت سرمشقی برای همه مسلمان‌ها باشد. گرجستان با اتحاد و همدلی از آتش اختلافات دور شده است، امروز اسلام در دنیا با سرعت توسعه پیدا می‌کند و اگر مسلمانان اختلافات را کنار بگذارند بدون شک دین آینده در جهان، اسلام خواهد بود. منبع : باشگاه خبرنگاران جوان  
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها