درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 30 فروردين 1397 3 شعبان 1439 Thursday 19 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: سخنرانی‌های امام موسی صدر در قالب کتاب جمع‌آوری شود
1395/10/25 292

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: سخنرانی‌های امام موسی صدر در قالب کتاب جمع‌آوری شود

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تمام سخنرانی‌های امام موسی صدر سخنرانی جامعی است که باید از این مطالب در نوشتن کتابی در این ارتباط استفاده شود.

 

آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب "بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر" که در سالن همایش‌های موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه مسیحیان لبنان امام موسی صدر را یک رهبر می‌دانستند، اظهار داشت: شخصیتی که در 12 سال یک کشور را پیرو خود می‌کند به‌طوری‌که مسیحیان آن کشور ایشان را رهبر می‌دانستند، قطعاً یک شخصیت برجسته و بزرگی بوده است.

وی بابیان اینکه جامعه واحد حقیقی، جامعه‌ای است که واحد باشد، افزود: دو نوع وحدت در جامعه وجود دارد نخست وحدت اعتباری یعنی آنچه دمکراسی غرب می‌سازد که این نوع وحدت همیشه در حال تغییر است، همچنین در وحدت‌های اعتباری باید همواره منتظر از هم پاشیدن وحدت باشیم.

اراکی بیان کرد: نوع دیگر وحدت که در قرآن کریم اشاره‌ شده و این نوع وحدت، تضمین‌کننده امنیت کامل جوامع است که با آن وحدت حقیقی تضمین می‌شود.

وی گفت: شخصیت حقیقی انسان با اراده ساخته می‌شود که اراده نتیجه همان سنجش است همچنین اگر مبنای سنجش ما خواست خداوند باشد هم خداوند از ما راضی خواهد بود و هم ما از خداوند راضی خواهیم شد.

دبیرکل مجمع جهانی اسلام تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه نماد یک جامعه حقیقی حاکمیت است عنوان کرد: حاکمیت در واقع متحدکننده مردم است، همچنین شکل‌گیری جامعه بر مبنای منافع دنیوی می‌تواند اشاره به یک وحدت دیگری داشته باشد.

وی تصریح کرد: آنچه منشأ شکاف می‌شود، شکاف حقیقی است و این شکاف حقیقی منشأ شکاف اجتماعی می‌شود و آنچه این شکف را پیوند می‌دهد همان فرمان واحد است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تمام سخنرانی‌های امام موسی صدر سخنرانی جامعی است که باید از این مطالب در نوشتن کتابی در این رابطه استفاده شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها