چاپ کردن این صفحه
رئیس اداره اوقاف اهل تسنن عراق از الحشد الشعبی حمایت کرد
1395/10/18 345

رئیس اداره اوقاف اهل تسنن عراق از الحشد الشعبی حمایت کرد

رئیس اداره اوقاف اهل تسنن عراق تاکید کرد که این اداره از نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در جنگ علیه داعش پشتیبانی می‌کند.

 

به گزارش الفرات نیوز، شیخ «عبد اللطیف الهمیم» رئیس اداره اوقاف اهل سنت عراق تاکید کرد:‌ از نقش الحشد الشعبی در حفاظت از شهروندان در جریان عملیات آزادسازی شهرهای عراق و حفاظت از اموال عمومی تمجید می کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: تقویت وحدت ملی و ایستادن گروه های داخلی در صفی واحد برای مقابله با چالش هاش کشور در برهه کنونی حائز اهمیت است. همراهی با الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی برای مقابله با تکفیری های داعش و جلوگیری از تلاش های تفرقه افکن میان گروه های مردم، امری ضروری است.

رئیس اداره اوقاف اهل سنت عراق در پایان بیان داشت:‌ پیروزی های بزرگ حشد الشعبی و نیروهای امنیتی در محورهای نبرد را تبریک می گوییم. اداره اوقاف اهل سنت از نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در جنگ علیه داعش پشتیبانی می کند.

اظهارات رئیس اداره اوقاف اهل سنت عراق در شرایطی مطرح می شود که دشمنان عراق به ویژه آمریکا و سعودی ها همواره در صدد تفرقه افکنی در میان اهل تسنن و شیعیان عراق بوده اند و در فضاسازی های رسانه ای خود این گونه القا می کردند که الحشد الشعبی فقط متعلق به شیعیان است.

در همین رابطه پیشتر «عادل الجبیر»‌وزیر خارجه سعودی مدعی شد که حشد الشعبی یک گروه فرقه ای است و از سوی افسران ایرانی رهبری می شود!

پیش از این الحشد الشعبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، حشد با تنوع تکمیلی خود از همه ساکنان عراق نماینده دارد؛ به گونه‌ای که شمار رزمندگان موصل، صلاح الدین، الانبار و الحویجه در الحشد به 25 هزار نفر می‌رسد. این در حالی است 7 هزار رزمنده دیگر نیز از سایر طیف‌های ملت عراق از جمله ترکمن، ایزدی، کردهای فِیلی و مسیحیان در آن حضور دارند.

منبع : تسنیم