درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
سید حسن نصرالله در مراسم گرامیداشت عبدالناصر جبری : ما مسیر وحدت و جهاد را ادامه می‌دهیم
1395/10/08 293

سید حسن نصرالله در مراسم گرامیداشت عبدالناصر جبری : ما مسیر وحدت و جهاد را ادامه می‌دهیم

« سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه« محور مقاومت در جنگ کنونی تحمیل شده بر آن پیروز خواهد شد» ، گفت: حمایت همه جانبه برخی کشورها از رسانه ها ، شبکه ها و تلویزیون های گروه های تروریستی تکفیری مانند وصال، فدک و صفا و متوقف کردن پخش برنامه های شبکه های مقاومت مانند المنار از طریق ماهواره های عرب ست و نیل ست و اروپائی، تصادفی نیست بلکه دولت ها ، دستگاه های امنیتی و مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی شبانه روز در این خصوص کار می کنند.

 سید حسن نصرالله عصر سه شنبه در مراسم ختم شیخ « عبدالناصر جبری» از علمای مبارز و برجسته اهل سنت لبنان، اظهارداشت: درحالی جلوی پخش شبکه های مقاومت را می گیرند که به شبکه های تکفیری و شبکه هایی که قتل ، بریدن سر و کشتار را ترویج و تبلیغ می کنند، اجازه پخش می دهند.

  وی در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، خاطرنشان کرد: امروز به روحانیان و علمائی مانند شیخ جبری نیاز داریم که جلوی حامیان گروه های تروریستی تکفیری و خادمان به طرح های استکباری صهیونیستی بایستند.

 

دبیرکل حزب الله تصریح کرد:امروز بجز گروه های تکفیری کسان دیگری هم وجود دارند که به طرح استکباری و صهیونیستی برای نابودی و تکه تکه کردن کشورهای اسلامی و انتقال میدان نبرد واقعی با دشمن صهیونیستی به میدان های دیگر اقدام می کنند و باید با آنها هم مقابله کرد.

  وی با بیان اینکه « شاهد پدیده بسیار خطرناک تندروی در برخی محافل سنی و یا شیعی هستیم»، گفت: بروز پدیده تکفیر به قبل از سال 2000 میلادی و حتی قبل از دهه نود قرن گذشته بر می گردد و تکفیری ها امروز به طور آزاد به بیان مواضع سیاسی ، رسانه ای ، عقیدتی و میدانی خود مبادرت می کنند و هیچ حد و مرز و ضابطه ای هم برای ترویج کشتار، سربریدن، دشنام دادن ،شکافتن سینه ها به صلیب کشیدن بی گناهان ندارند و این خطرناک ترین شرایطی است که امت اسلامی در آن بسر می برد.

  سید حسن نصرالله با بیان اینکه « شیخ جبری همواره بر مبارزه با تروریسم تکفیری وحامیان آن تاکید می کرد»، گفت که حتی در میان برخی محافل شیعی که حضرت امام خامنه ای آن را « شیعه لندنی » و یا « شیعه انگلیسی» خوانده اند، کسانی وجود دارند که دیگران را تکفیرمی کنند و به مقدسات و نمادهای اهل سنت و شیعه بدون استثناء دشنام می دهند.

 

وی با تاکید به اینکه تکفیری ها امت اسلامی را به خطرناک ترین مرحله رسانده اند، افزود: امروز باید مسئولیت خود را برای محاصره و منزوی کردن همه کسانی که درصد فتنه انگیزی هستند، برعهده بگیریم.

 

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: یکی از خطرناک ترین عنوان های جنگ کنونی در منطقه ، جنگ علیه مقاومت و محور مقاومت است و این حقیقت روز به روز از طریق اعتراف های مقامات آمریکائی ، سیاستمداران ، دیپلمات ها و ژنرال ها و مسئولان امنیتی و یا فاش شدن اسناد و نوارهای صوتی آشکارتر می شود و اینها نشان می دهد که منطقه ما به یک هدف تبدیل شده است.

  دبیرکل حزب الله هشدار داد: امروز مقاومت را هدف گرفته اند و تلاش هائی برای ساقط کردن جنبش ها و سازمان های مقاومت و ارتش های و نظام های منطقه با هدف حمایت از رژیم و ارتش اسرائیل در جریان است.

 

سید حسن نصرالله تاکید کرد که هدف دیگر این تلاش ها مخدوش کردن چهره مقاومت در فلسطین و لبنان برای زمینه سازی از بین بردن آنها است.

  وی با بیان اینکه امروز وظیفه همه ما حمایت از مقاومت است همانطور که شیخ جبری انجام می داد، اظهارداشت: امروز اسرائیل درصدد هدف گرفتن هر طرفی است که از مقاومت و اندیشه مقاومت دفاع می کند و ترور شهید تونسی « محمد الزواری» ،فرمانده شهید حزب الله« حسان اللقیس» و دانشمندان هسته ای ایران و عراق در همین چارچوب قرار دارد.

  دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: محور مقاومت و همه جنبش های مقاومت از جنگ تحمیلی جهانی علیه خود پیروز، قوی تر و راسخ تر خارج می شوند و این واقعیت روز به روز آشکارتر می شود.

  سید حسن نصرالله از شیخ جبری به عنوان یک «مجاهد مهاجر با بصیرت» یاد کرد و گفت: شیخ جبری در همه زمینه ها مانند رسانه ، جهاد ، فرهنگ و وحدت فعال بود و اعتقاد داشت که همه مسلمانان برادر هستند و باید وحدت داشته باشند.

  وی فقدان شیخ جبری را برای همه مسلمانان ، خسارتی بزرگ خواند و تصریح کرد که امروز به امثال شیخ جبری برای مقابله با تکفیری ها که درصدد ترویج کشتار و ذبح انسان ها و سب دیگران هستند، نیاز داریم.

  دبیرکل حزب الله گفت: شیخ جبری از همان ابتدا همراه و همگام با مقاومت بوده به ویژه زمانی که مقاومت برای دفاع از خود و مشروعتیش نیاز به دفاع داشته است.

  سید حسن نصرالله افزود:این عالم بزرگ اهل سنت همواره از مقاومت با صدایی بلند و شجاعانه دفاع و حمایت کرده است. دبیرکل حزب الله خطاب به صهیونیست ها تاکید کرد که به آینده دل نبندید زیرا متعلق به مقاومت است و همه مردم و حامیان مقاومت امروز در سوریه ، بحرین ، عراق ، یمن و نیجریه به نفع فلسطین راهپیمائی می کنند.

  سید حسن نصرالله اظهارداشت:اینها فقط سخنرانی و خطابه نیست بلکه نیروهای مقاومت آن را با تقدیم خون ، ایستادگی ، ثبات قدم و ایثارگری در بیشتر کشورها و میدان های نبرد اثبات کرده اند.

  وی گفت: اگرچه برخی حکومت ها مانند بحرین تسلیم دشمنان شده و به تندروترین سازمان های صهیونیستی اجازه ورود به منامه را می دهند اما نیروهای مقاومت در منطقه ما بر ایستادگی و پایداری و رویاروئی با دشمنان تا پیروزی نهائی اصرار دارند و هرگز کشورهای منطقه از جمله فلسطین، لبنان، سوریه و عراق را به سلطه آمریکائی و صهیونیستی تسلیم نمی کنند. سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ملت و علمای بحرین با وجود این که حکومت بحرین درصدد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، ملت و پرونده فلسطین را فراموش نکرده اند.

  دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در یمن هم با وجود محاصره ، گرسنگی ، بمباران و کشتار ، ملت این کشور به نفع فلسطین شعار می دهند.

  سید حسن نصرالله تاکید کرد:اگر بر رفتار انسان عقل و دین حاکم باشد تحت تاثیرتبلیغات سوء قرار نمی گیرد. وی گفت: باید با منطق تسامح و دراز کردن دست ها با دیگران تعامل و کنیم و همزمان باید با قاطعیت آماده دفاع باشیم و توطئه ها را ناکام سازیم.

  دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه « آینده متعلق به مقاومت و محور مقاومت است»، افزود: رزمندگان مقاومت در منطقه بر ادامه مبارزه با تروریسم تکفیری تا پیروزی نهائی اصرار دارند.

  وی تاکید کرد: مشکلات هرچه قدر بزرگ باشند می توان آنها را با گفت وگو، سینه های گشاده و دست های دراز و روح تسامح و عقلانیت حل کرد زیرا باید آینده را برای فرزندان و نوادگان خود بسازیم و توطئه ها را خنثی کنیم.

  سید حسن نصرالله درگذشت شیخ جبری را به خانواده ، دوستان و یاران او تسلیت گفت و اظهارداشت: همه ما شیخ جبری را به تدین، اخلاق حسنه ،علم ودانش ، صبر و صداقت ، جهاد مستمر و فرهنگ می شناسیم.

  در این مراسم که « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم حضور داشت، آیت الله « محمد حسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) هم در باره شخصیت علمی ، فرهنگی و جهادی شیخ جبری سخنرانی کرد. شیخ عبدالناصر جبری دبیرکل جنبش امت لبنان که از حامیان مقاومت در مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری بود، صبح پنجشنبه گذشته بعداز تحمل یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

  شیخ جبری در راه اندازی « دانشکده دعوت اسلامی لبنان»،« تجمع علمای مسلمان لبنان»، « شورای جهانی زبان عربی»،« دیدار جمعیت ها و شخصیت های اسلامی لبنان»، « انجمن هدایت»،« جنبش امت» ، « موسسه رسانه های تصویری و مکتوب ( الثبات)» و « مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی» مشارکت داشته و در این موسسه ها یا عضو بوده و یا ریاست آنها را برعهده داشته است. وی در سفری تبلیغاتی به چند کشور آفریقائی مانند ساحل عاج ، سنگال و مالی دچار بیماری و سکته مغزی شد و بسرعت از مالی به لبنان برای ادامه درمان منتقل و در بیمارستان رسول اعظم (ص) بستری شد. این روحانی مبارز لبنانی از دانشگاه مطالعات اسلامی کراچی با درجه دکترا فارغ التحصیل شده بود. شیخ جبری از ارکان تقریب بین مذاهب اسلامی و از حامیان وحدت ملی و مقاومت بود و برای تربیت نسل جوان و آزادسازی فلسطین از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

 

منبع : ایرنا

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها