درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مولوی عبدالحمید: قدرتهای استکباری به دنبال افزایش تفرقه بین مسلمانان هستند
1395/09/29 544

مولوی عبدالحمید: قدرتهای استکباری به دنبال افزایش تفرقه بین مسلمانان هستند

امام جمعۀ اهل‌سنت زاهدان گفت: امروز در شرایط حساس و خطرناکی قرار داریم؛ از طرفی بیداری اسلامی رو به گسترش است و از سوی دیگر قدرتهای استکباری به دنبال افزایش تفرقه بین مسلمانان و ممانعت از بیداری اسلامی هستند.

 

مولوی عبدالحمید، امام جمعۀ اهل‌سنت زاهدان در مراسم اختتامیۀ سی‎امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که امشب در سالن همایشهای سازمان صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه بهترین الگوی ما پیامبر اکرم(ص) است، گفت: ما پیامبری داریم که با ظرفیتی بسیار بالا تشریف آوردند و هدایت را بر بشریت جاری کردند.

امام جمعۀ اهل سنت زاهدان با اشاره به تواضع بالای پیامبر اکرم(ص) یادآور شد: تواضع پیامبر اکرم(ص) آنقدر بالا بود که وقتی یک زن، مرد و حتی کودکی نزد ایشان می‎آمد و درخواست یا شکایتی داشت، با نهایت احترام به آنان برخورد می‌کرد. پیامبر(ص) با چنین سیره‎ای الگوی تمام ما محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: پیامبر با ظرفیت بالای خود تمام مسلمانان را زیر چترشان گرفتند، حتی آنانی که با حضرت بنای جنگ و درگیری داشتند، حضرت به گونه‎ای دیگر با آنان برخورد و با رفتاری زیبا آنان را به خود نزدیک کردند، اکنون ما امت چنین پیامبری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلامی دینی وسیع و با ظرفیتی بسیار بالاست، لذا می‌توانیم با تمام جهانیان با صلح و مهربانی زندگی کنیم. این در حالی است که امروزه از چنین ظرفیتی کمتر استفاده می‌‌کنیم.

امام جمعۀ اهل‌سنت زاهدان رعایت حقوق اقلیتهای قوی و مذهبی در کشورهای مختلف را راهکاری برای گسترش وحدت اسلامی خواند و گفت: بدین وسیله می‎توانیم الگویی مناسب در زمینه وحدت اسلامی در جهان بسازیم.

عبدالحمید گفت: امروز ما در شرایط حساس و خطرناکی قرار داریم؛ از طرفی بیداری اسلامی رو به گسترش است و از سوی دیگر قدرتهای استکباری به دنبال افزایش تفرقه بین مسلمانان و ممانعت از بیداری اسلامی هستند و ما باید برای مقابله با آنها با رویکری جدید به صحنه بیاییم.

منبع : تسنیم

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها