درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 28 خرداد 1397 4 شوال 1439 Monday 18 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رئیس جمهور در افتتاحیه کنفرانس وحدت اسلامی: پیامبر(ص) تاثیرگذارترین انسان تاریخ بشریت است
1395/09/25 348

رئیس جمهور در افتتاحیه کنفرانس وحدت اسلامی: پیامبر(ص) تاثیرگذارترین انسان تاریخ بشریت است

رئیس جمهوری کشورمان با تاکید بر لزوم وحدت و همگرایی بین مسلمانان، اظهار داشت: پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) تاثیرگذارترین انسان تاریخ بشریت است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در آیین افتتاحیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) به آیه کریمه إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ اشاره و خواستار وحدت بین مسلمین شد.   رئیس جمهور به ویژگیهای شخصیتی و سیره شریف پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) پرچم اخلاق در جهان را به اهتزاز درآورد و مردم جهان را به یکتاپرستی و توحید دعوت کرد.   وی در ادامه گفت: بی تردید پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) تاثیرگذارترین انسان تاریخ بشریت است؛ وی نه تنها بت چوبی بلکه بت اشرافیت، استبداد و زورگوییهای جهانی را  با تعالیمش، با وحی اش و با قرآنش سرنگون کرد و راه زندگی را به خوبی برای ما نشان داد.   روحانی افزود: سخن او همواره از توحید بود توحید به این معنا که فقط خدا را پرستش کنیم و غیر خدا را نپرستیم؛ توحید به این معنا که جامعه ای موفق خواهد بود که در کنار هم وحدت را زیر سایه پرچم لااله الا الله حفظ کند؛ وحدت به این معنا که همه انبیاء و رسل برای یک هدف نازل شده اند.   وی در ادامه گفت: پیامبر اسلام(ص) و قرآن مجید به ما یاد داده که ایمان به اسلام منهای ادیان گذشته نیست؛ او نه تنها به ما یاد داد به همه ادیان و آیین های توحیدی در تاریخ احترام بگذاریم حتی ریشه اسلام را از سنت و ملت ابراهیم می دانست.
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها