درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 6 شعبان 1439 Sunday 22 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی: امروز هر فردی که ندای تفرقه داشته باشد، یا جاهل و یا مزدور دشمن است
1395/09/24 285

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی: امروز هر فردی که ندای تفرقه داشته باشد، یا جاهل و یا مزدور دشمن است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امروز هر فردی که ندای تفرقه داشته باشد، یا "جاهل" و یا "مزدور دشمن" است، گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران و به ویژه در آذربایجان‌غربی با بصیرت و هوشمندی علما و نخبگان، وحدتی مثال‌زدنی حاکم است.

 

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در همایش دوسالانه وحدت که با حضور علمای شیعه و اهل سنت در دانشگاه آزاد ‌ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: بی‌تردید پیامبر اسلام(ص) اشرف مخلوقات بوده و خداوند متعال موجودی عزیزتر از ایشان را خلق نکرده و حتی عالم هستی نیز به سبب وجود حضرت محمد(ص) بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه آیات مبارکه قرآن‌کریم بهترین نشانگر عظمت وجودی نبی مکرم اسلام(ص) هستند، گفت: یکی از آیاتی که مقام و منزلت پیامبر(ص) را در نزد همگان آشکار می‌کند، آیه 103 سوره مبارکه آل‌عمران است، چون براساس این آیه، حضرت محمد(ص) به مقامی رسیده که خدا و فرشتگان بر وی صلوات می‌فرستند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) از لحاظ دلسوزی فرد عجیبی بود، بیان کرد: ایشان تا جایی غصه و غم افراد بی‌ایمان و کافر را می خورد که گمان می‌رفت هر لحظه از غصه رحلت کند.

قریشی با بیان اینکه از ذات و شخصیت حضرت محمد(ص) تنها خدا آگاه بود، اظهار داشت: از جمله سفارشات اکید پیامبر(ص) مسئله وحدت در بین مسلمانان بود. در قرآن‌کریم آمده که شما در ابتدا دشمن یکدیگر بوده و با هم نزاع می‌کردید اما پس از اسلام و با نعمت وجود پیامبر(ص) برادر شده و خداوند نیز در میان قلوب شما رافت ایجاد کرد.

امام جمعه ارومیه با ابراز خرسندی از اینکه در جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه در آذربایجان‌غربی با بصیرت و هوشمندی علما و نخبگان، وحدتی مثال‌زدنی حاکم است تصریح کرد: امام خمینی(ره) با کیاست و هوشیاری خویش این هفته را به عنوان هفته وحدت نام‌گذاری کرد تا جایی که با گذشت زمان اهمیت این مسئله بیش از پیش جلوه می‌یابد.

وی با تاکید براینکه امروزه مصیبت جهان اسلام از تفرقه است گفت: باید در دنیای امروز از تشدد دوری کرده چون در شرایط فعلی هیچ جای اختلافی وجود نداشته و هر فردی که ندای تفرقه داشته باشد یا جاهل و یا مزدور دشمن است.

امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: خداوند متعال اختلافاتی همچون رنگ، زبان، مذهب و نژاد را نشانه توحید برشمرده چون فرصتی برای رسیدن به خدا هستند و اگر کسی آن را به تهدید تبدیل کند، خلاف خواست الهی حرکت می‌کند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها