درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 31 خرداد 1397 7 شوال 1439 Thursday 21 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ماموستا محمودی: آمریکا و انگلیس عامل اختلاف در میان مسلمانان هستند
1395/09/23 307

ماموستا محمودی: آمریکا و انگلیس عامل اختلاف در میان مسلمانان هستند

امام جمعه پیرانشهر گفت: بی‌شک آمریکا، انگلیس و فرانسه عامل ایجاد اختلاف در میان مسلمانان بوده و تمام توان خویش را برای ایجاد تفرقه در میان پیروان مذاهب اسلامی انجام می‌دهند.

 

ماموستا مصطفی محمودی با اشاره به مهمترین چالش‌ها و موانع پیش روی وحدت اسلامی اظهار داشت: در این باره خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران مشکلی وجود ندارد و تمامی اقوام و مذاهب با یکدیگر متحد بوده و ضمن ایستادگی در برابر ظالمان، حافظ میهن و مطیع امر ولایت‌فقیه هستند.

امام جمعه پیرانشهر با ابراز تاسف از اینکه هم اکنون در برخی ممالک اسلامی اتحادی وجود ندارد گفت: متاسفانه استعمارگران و در راس آنها آمریکا، انگلیس و فرانسه عامل اختلاف در میان مسلمانان بوده و تمام توان خویش را برای ایجاد تفرقه در میان پیروان مذاهب اسلامی انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی تمامی تلاش خود را برای وحدت میان مسلمانان انجام می دهد تصریح کرد: بی‌شک جمهوری اسلامی ایران همواره به نفع دنیای اسلام حرکت کرده و در پی حاکمیت جهان اسلام در دنیا است.

محمودی به چالش بی‌اتحادی مسلمانان اشاره کرد و افزود: متاسفانه دشمن نیز به تفرقه دامن زده و با تشکیل گروه‌های تکفیری و سلفی، مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته است.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: ایران اسلامی همواره به دنبال وحدت، استقلال و سعادت دنیای اسلام بوده اما از سوی دیگر کشورهایی همچون آمریکا و دولت های مرتجع عربی عامل تفرقه و ایجاد مشکلات عدیده برای جامعه اسلامی و وسیله شقاوت مردم هستند.

وی با اشاره به آسیب‌های تفرقه و اختلاف مذهبی در جهان اسلام اظهار داشت: متاسفانه این آسیب‌ها بسیار خطرناک بوده و سبب شده که مردم مسلمان به چند دسته تقسیم و بر علیه یکدیگر بجنگند بنابراین در شرایطی که گروه‌های تکفیری هوادار بسیاری برای خود به دست آورده و ضمن تخریب دنیا، به جان و مال و ناموس مردم تجاوز می‌کنند بنابراین باید با وحدت و همدلی بر آنها غلبه کرد.

محمودی گفت: بی‌شک برگزاری کنفرانس وحدت که در آن علما و دانشمندان جمع شده و در زمینه مسائل مربوط به وحدت و اتحاد صحبت می‌کنند برای پیشبرد اهداف بسیار مهم بوده و مردم نیز باید با بصیرت با این موضوعات برخورد کنند.

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به راهبردهای مقابله با جریان‌های تکفیری و نقشه‌های شوم استعماری و استکباری آنها افزود: در این رابطه پیروان مذاهب اسلامی باید متحد بوده و با توجه به اینکه جمعیت 80 میلیون نفری ایران اسلامی همواره در برابر سلطه‌گران و استعمارگران ایستاده است، باید کاری کرد که سایر ملت‌های مسلمان نیز با ایران اسلامی همراهی کنند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها