درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 6 شعبان 1439 Sunday 22 April 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ماموستا غفوری:‌ وحدت تنها راه خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان جهان اسلام است
1395/09/23 287

ماموستا غفوری:‌ وحدت تنها راه خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان جهان اسلام است

امام جمعه روانسر گفت: وحدت تنها راه خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان و نظام استکبار جهانی است.

 

ماموستا عبدالله غفوری با اشاره به اینکه هفته وحدت بزرگترین نماد برابری و برادری است، اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی در شرایط کنونی جهان اسلام ضروری است چراکه تنها راه خنثی‌کردن توطئه‌های نظام استکبار جهانی است.

امام‌جمعه روانسر با اشاره به فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری در ضرورت وحدت در بین مسلمانان شیعه و سنی جهان اسلام گفت: باید مسلمانان با عنایت به این فرمایشات در شرایط حساس کنونی با هوشیاری تمام، کید و توطئه دشمنان را شناسایی و در کمین همیشگی دشمنان باشند.

غفوری با بیان اینکه شیعه و سنی باید براساس احترام متقابل به عقاید یکدیگر در جامعه اسلامی زندگی کنند، بیان کرد: فلسفه هفته وحدت تأکید بر اعتقادات مشترک مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دو مذهب شیعه و سنی اعتقادات مشترک فراوانی همچون قرآن، رسول خدا (ص) وغیره دارند افزود: تکیه بر اشتراک‌ها عاملی برای حفظ وحدت و برادری شیعه و سنی است.

امام جمعه روانسر با اشاره به اینکه همه مسلمانان اکنون بر وحدت اتفاق‌نظر دارند، گفت: وحدت مایه عزت و عظمت جامعه اسلامی و تفرقه عامل اصلی شکست و عامل شکننده جوامع اسلامی است و اسلام به شدت مسلمانان را از تفرقه و اختلاف‌افکنی نهی کرده است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها