درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 5 خرداد 1396 29 شعبان 1438 Friday 26 May 2017

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.

این اثر دربردارنده خاطرات لقمان امینی، از اعضای ارشد این گروه تکفیری است که با نثری روان نوشته شده است. امینی، راوی کتاب، از اهل سنت کردستان بود که کم‌کم جذب این گروهک می‌شود و در نهایت در پی القائات این گروهک، به ترور ماموستا شیخ‌الاسلام دست می‌زند.

حضور کتاب‌هایی که باعث از بین رفتن وحدت اسلامی می‌شوند یا توهین به هر مذهبی دارند، را اجازه نمی‌دهیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به جامعیت شخصیت آیت‌الله کمره‌ای گفت: آثار علمی این اندیشمند بزرگ در همه عرصه‌های دینی قابل توجه است.
استاندار آذربایجان غربی گفت: آمادگی داریم شعبه دانشگاه تقریب مذاهب را در آذربایجان غربی تاسیس کنیم.
وزیر خارجه در دومین نشست هیات امنای شورای عالی و اجرای موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام گفت: جهان اسلام ظرفیتی غنی برای وحدت و همبستگی دارد.
همایش ملی تقریب مذاهب و وحدت اسلامی امروز در مهاباد برگزار می شود.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور از تصویب رشته جدید هنر اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان خبر داد.

پاپ فرانسیس – رهبر کاتولیک‌های جهان – روز شنبه در مراسم عشای ربانی در پایتخت مصر درباره افراطی‌گری مذهبی هشدار داد و از مسلمانان درخواست کرد در برابر وحشی‌گری گروه‌های تروریستی متحد شوند.

سید قطب در کتاب «فی ظلال القرآن» می گوید نه فقط شیعیان و مسلمانان بلکه بسیاری از مردم دنیا پیام پیروزی و ایستادگی و جوانمردی و مردانگی را از امام حسین(ع) گرفتند.
رئیس جمهور در پی شهادت ۱۰ تن از مرزبانان کشورمان در پیامی به نخست وزیر پاکستان تاکید کرد:برخى کشورها با جنگ‌های نیابتی خود وحدت جهان اسلام را نشانه رفته‌اند.
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها