درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 9 فروردين 1396 1 رجب 1438 Wednesday 29 March 2017

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با اشاره به نامگذاری ۸ مارس به عنوان روز زن گفت: امروز نزد بسیاری از زنان جهان، ولادت زهرا(س) محور وحدت مردم جهان است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بشکند قلمی که در کشور تفرقه را دنبال می‌کند، گفت: با توجه به وحدت موجود در این استان می‌توانیم پرچم وحدت اسلامی را در جهان اسلام بلند کنیم.
مولوی اسحاق مدنی با بیان اینکه آیت‌الله واعظ‌زاده به‌معنای واقعی خواستار وحدت در جامعه اسلامی بودند، گفت: ایشان در این رابطه هیچ غل و غشی نداشتند و همه علمای اهل سنت به آن اذعان داشتند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه وحدت تاکتیک نیست بلکه یک استراتژی محسوب می‌شود، گفت: دشمن‌شناسی همواره باید در ذهن انسان هدفمند باشد تا بتواند دشمن را در مقابل خود ببیند و به مسائل اختلافی بین خود نپردازد.
آیت‌الله نوری همدانی گفت: از جمله راه‌هایی که دشمنان به وسیله آن می‌خواهند به اسلام ضربه بزنند، تفرقه میان شیعه و سنی است. آنها نه شیعه را می‌خواهند و نه سنی را بلکه می‌خواهند از این تفرقه استفاده کنند. آیت‌الله واعظ در راه وحدت و تقریب بسیار کوشید.
احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه ضمن بیان روایتی شنیدنی از سرزمین شام به تشریح اینکه چگونه کشورش هدف توطئه کشورهای غربی قرار گرفته است، پرداخت.
دو سال قبل اولین کاروان «سرزمین برادری» راهی مناطق سنی‌نشین کشور شد. در این سفر فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی شیعه دیدارهایی را با اقشار مختلف اهل سنت داشتند. دوباره این کاروان تقریبی برگزار می‌شود تا باعث شناخت واقعی گروه‌های اسلامی از یکدیگر شود.
رژیم صهیونیستی که پیش از این از توانمندی‌های بالای حزب الله لبنان در هر تقابل آینده نظامی می‌ترسید، این روزها از وحدت و همبستگی داخلی در لبنان و مواضع جسورانه رئیس جمهور این کشور نیز در هراس است.

سخنران نکوداشت علمی آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید شیعیان است و آیت‌الله اراکی و آیت‌الله علوی بروجردی در این نکوداشت سخنرانی خواهند کرد. مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در برگزاری نکوداشت آیت‌الله بروجردی همکاری کردند.

معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: داعش با ‌طراحی آمریکا، سناریوی رژیم صهیونیستی و ‌دلارهای عربی‌ تشکیل شد.
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها