درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 10 اسفند 1395 1 جمادی‌الثانی 1438 Tuesday 28 February 2017

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در ایام فاطمیه عده‌ای به اسم فاطمه زهرا(س) و شیعه به‌دنبال ایجاد اختلاف میان شیعه و اهل سنت هستند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان حفظ وحدت بین شیعه و سنی رشد و ترقی را به همراه دارد، گفت: باید به مشترکات بین شیعه و سنی که بیش از ۹۰ درصد است توجه کنیم تا همانند همیشه وحدت، انسجام و همدلی حفظ شود.
رئیس دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری گفت: امروز وحدت شیعه و سنی در مقابل دشمنان بسیار بااهمیت و نقطه مقابل مبارزه با دشمنان و جریان تکفیری است.
آیت‌الله نوری همدانی گفت: جریان تکفیر و افراطی‌گری و ساخت فرق و مذاهب دروغین اساس دین و جامعه را تهدید می‌کند و بحث تقریب باید به شکل عملی در جامعه اجرا شود.
معاون امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروزه دشمنان اسلام فهمیده‌اند که اگر به بتوانیم به وحدت برسیم پرچم اسلام را برجهان برافراشته می‌کنیم.

بِسمِ اللهِ الرّحمٰنِ الرَّحیم الحمدلله ربّ العالمین و صلوات الله و تحیّاته علی سیّدالانام محمّدٍ المصطفی و آله الطّیّبین و صحبه المنتجبین قال الله الحکیم فی الکتاب المبین:

وی در توصیه ای به علمای سنی و شیعه در زمینه محافظت از جوانان گفت: سعی کنید جوانان را مطابق افکار دین مبین اسلام پرورش دهید، زیرا دشمنان از طریق نفوذ روی جوانان برنامه های خود را دنبال می کنند.

بیست و هشتمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی پس از سه روز بحث و تبادل نظر در زاهدان به پایان رسید.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه پدیده نفاق تاکنون نقش مهمی در مسیر تضعیف امت از درون ایفا کرده است، گفت: روش دشمن، جلوگیری از رویارویی با دشمنان حقیقی و تلاش برای مشوش جلوه دادن مفاهیم اساسی و اصول ایمانی ضروری اسلام است.
یک پایگاه عرب زبان گزارشی در خصوص دانشمندان مسلمانی که به دست موساد ترور شدند منتشر کرد که سه تن از آن‌ها ایرانی هستند.
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها